ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Банк Коломойського подав позов проти Росії через анексію Криму

"Приватбанк" ініціював проти Росії арбітражний розгляд про захист втрачених в окупованому Криму інвестицій
Depo.
9 липня 2015 09:21
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив РБК прес-секретар української кредитної організації Олег Серга, передає Дніпро.depo.ua.

За його словами, арбітражний суд сформований і буде здійснювати розгляд відповідно до Арбітражного регламенту Комісії ООН з права міжнародної торгівлі ("ЮНСІТРАЛ").

Це означає, що сторони, у тому числі Росія, погодилися взяти участь у даному розгляді, уклали арбітражну угоду і призначили суддів, пише видання.

Місцем проведення арбітражного розгляду обрана Гаага (Нідерланди). Суму позову і розмір втрат банку в Криму Серга не уточнив.

У прес-службі Міжнародного суду ООН РБК повідомили, що такі справи розбираються в постійному третейському суді в Гаазі (Permanent Court of Arbitration, PCA).

Останній поки не відповів на питання про те, чи поданий такий позов і чи призначено судовий розгляд.

Нагадаємо, ПриватБанк - найбільший комерційний банк України і займає близько 15% всієї банківської системи країни. Після того, як у березні минулого року Росія анексувала Крим, ПриватБанк втратив бізнес на півострові, де, знову ж таки, був найбільшим: у нього було 337 відділень, і на нього припадало приблизно 30% загальної депозитної бази розташованих в регіоні банків.

ПриватБанк заснований в 1992 році його нинішніми власниками Геннадієм Боголюбовим та Ігорем Коломойським - засновником найбільшої в Україні промислово-фінансової групи "Приват". Головний офіс ПриватБанку знаходиться у Дніпропетровську.

У середу, 8 липня, також стало відомо, що державний "Ощадбанк" подав позов проти Росії у зв'язку зі збитками від анексії Криму на суму 15 млрд гривень 

Більше новин економіки читайте на Дніпро.depo.ua.