Архітектори з різних міст України та Європи зберуться у Дніпрі для створення ідей організації сучасних публічних просторів

5-10 листопада вперше у Дніпрі з ініціативи міського голови Бориса Філатова відбудеться архітектурний фестиваль "Міста України"

Організаторами заходу є Дніпровська міська рада, Дніпропетровська обласна організація Національної спілки архітекторів України, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, передає Depo.Дніпро.

Заходи фестивалю проводитимуться за підтримки Міжнародного благодійного фонду "Культурна столиця".

"Мета фестивалю – сформувати професійну спільноту, яка могла б надавати якісні пропозиції з архітектурної зміни та благоустрою нашого міста. Однією з найважливіших подій фестивалю буде воркшоп, під час якого шість команд архітекторів України працюватимуть над пропозиціями щодо 6 майданчиків у центральних районах міста. Учасники запропонують своє бачення того, як можна організувати ці публічні простори якісно, сучасно та комфортно", – розповів голова постійної комісії міської ради з питань бюджету, фінансів та місцевого самоврядування Артем Хмельников.

На фестиваль приїдуть близько 40 архітекторів з Дніпра, Одеси, Харкова, Києва, Вінниці, Тернополя. На захід запрошено також фахівців зі Словаччини, Нідерландів, Німеччини, Словенії та Великої Британії та інших країн.

"Для комфорту мешканців і гостей Дніпра, на наш погляд, необхідно переосмислити та адаптувати центральні вулиці й проспекти міста відповідно до сучасних потреб. Саме тому у заході братимуть участь спікери, лектори, консультанти з тих країн, де у питаннях формування громадського простору досягли найбільших успіхів", – зазначив начальник головного архітектурно-планувального управління – головний архітектор міста Дмитро Волик.

У програмі фестивалю, крім воркшопу на тему публічного простору та презентації його результатів, лекції від українських архітекторів-практиків, виставки "Дні Данії" і проектів архітекторів України "950х600", інсталяції, круглі столи, екскурсії та студентський воркшоп.

"Особливість фестивалю у тому, що це відкритий захід. Протягом тижня команди архітекторів готуватимуть свої пропозиції. У суботу відбуватиметься захист робіт у Будинку архітектора. Взяти участь у обговоренні проектів може кожен охочий. Тому запрошуємо всіх разом формувати майбутній зовнішній вигляд нашого міста", – закликав заступник голови правління Дніпропетровської обласної організації Національної спілки архітекторів України Олексій Образцов.

Про деталі фестивалю та розклад заходів можна дізнатися на сторінці департаменту інноваційного розвитку мерії у мережі Facebook та на сайті Дніпровської міської ради.

Інформація надана прес-службою Дніпровської міськради

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро