Ахметов проти Коломойського з Пінчуком: Хто найбільше наживається на здоров'ї дніпрян
Потужні промислові підприємства, розташовані на Дніпропетровщині, забезпечуючи "економічні показники" для своїх власників, методично гроблять здоров'я мешканців області
Дніпропетровщина очолює сумний "антирейтинг" з кількості хворих на онкологічні, алергічні і ендокринні захворювання серед інших областей України. Однією з вагомих причин лікарі називають "екологію". І не дивно, адже, як свідчить статистика, власники промислових гігантів чи не в останню чергу піклуються про встановлення очисних споруд або переробку відходів, частенько ігноруючи вимоги екологічного законодавства.
Департамент екології і природних ресурсів Дніпропетровської ОДА повідомив, що задля "зменшення антропогенного навантаження, підвищення рівня екологічної безпеки та поліпшення якості життя населення" впроваджена обласна стратегія екобезпеки та запобігання змінам клімату на 2016-2025 роки. Затверджена ця програма була депутатами попередньої каденції. Тоді головою ради перебував Євген Удод – член команди Олександра Вілкула, яка завжди лобіювала інтереси володаря "шахт і заводів" Рината Ахметова.
Чиновники ОДА визначили 25 найбільших підприємств-забруднювачів області за обсягами викидів у повітря, водойм і розміщених на території області відходів.
Лакшмі Міттал
Вочевидь, чим далі перебуває власник, тим холодніше він ставиться до таких речей, як збереження природи і здоров'я місцевого населення. Інакше як пояснити, що індійський власник металургійної імперії ArcelorMittal - Лакшмі Миттал, купивши за підготовленою тодішньою прем'єркою Юлією Тимошенко реприватизацією промисловий гігант "Криворізьсталь" і маючи одні з найбільших доходів серед українських підприємств, продовжує "жалітися" на "проблемність" цього підприємства.
Зрозуміло, що грунтовно вкладатися у екологічні програми у далекій Україні керівництво "Арселору" не збирається, а за умови "лояльної" української державної "машини" – тим більше. Але цифри забруднення, які спричиняє "АрселорМіттал Кривий Ріг", вражають. Вони у рази більшують викиди у повітря, воду і накопичувальні відходи, спричинені будь-яким іншим з 24 підприємтв, що найпомітніше забруднюють екологію в області. Криворізький актив індійського мільярдера минулого року викинув у повітря 263 тис. тонн відходів, у воду – 4,8 млн куб. м, ще й накопичив 13967 тис. тонн відходів.
Ринат Ахметов
Український мільярдер Ринат Ахметов має численні активи на території Дніпропетровщини, і дев'ять з 25-ки найбільших забруднювачів повністю або частково належать саме йому.
Північний, Інгулецький, Центральний, частково - Південний гірничо-збагачувальні комбінати у Кривому Розі, Криворізька і Придніпровська ТЕС, "ДТЕК Павлоградвугілля", Дніпровський меткомбінат, Дніпровський коксохімічний завод в купі дали у 2017 році забруднення повітря у 307 тис. тонн, води – 360 млн куб. м, виробило відходів – 140637 тис. тонн. Тобто разом навіть більше, аніж криворізький "АрселорМіттал".
Віктор Пінчук
Наслідки забруднення навколішнього середовища підприємством ПАТ Нікопольський завод феросплавів, незважаючи на юридичний спір між Ігорем Коломойським і Віктором Пінчуком, можна покласти на них обох: викиди цього підприємства у повітря дорівнюють 25 тис. тонн. "Пінчуківський" Інтерпайп – Нижньодніпровський трубопрокатний завод (м. Дніпро) – виробляє 1,2 тис. тонн викідів у повітря і 1,3 млн куб. м – у воду на рік.
Російський посіпака Путіна Роман Абрамович
ПрАТ "ЄВРАЗ Дніпровський металургійний завод" (м. Дніпро) хоча і був навесні 2018 року придбаний харківським бізнесменом Олександром Ярославським, встиг значно "закоптити" небо, воду і землю Дніпра. Адже цей промисловий гигант, розташований на самому березі Дніпра у 5 км від залізничного вокзалу, створює пізнаваний горизонт промзони своїми трубами і шлаковідвалами, крізь сморід яких змушені пересуватися мешканці спальних районів правобережжя міста. Щорічно цей гігант викидує у повітря 7 тис. тонн, у воду – 10 млн куб м шкідливих відходів.
ПрАТ "Євраз-Южкокс" (м. Кам'янське). Хоча це підприємство досі перебуває у власності російського "Євразу", воно роками забруднює саме Дніпропетровщину, а прибутки отримують люди, родини яких проживають за тисячі кілометрів звідси.
Ігор Коломойський
"Місцевий" олігарх Коломойський у різні роки позбувся кількох потужних підприємств в області, втім, досі його вважаються "Дніпроазот" (м. Кам'янське), філія "Вільногірський ГМК ДП "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (м. Вільногірськ), Марганецький і Покровський гірничозбагачувальні комбінати. Їхня сукупна діяльність врешті дає забруднююче навантаження у вигляді викидів у повітря – 10 тис. тонн, води – 3,2 млн куб.м, відходів – 6742 тис. тонн.
Комунальні нечупари
"Водні" комунальні підприємтва м. Дніпра і Кам'янського не тільки очищують воду, а й значно її забруднюють. Так, КП Дніпроводоканал викидає 79 млн куб. м відходів у воду, Кам'янський "Міськводоканал" – 17 млн куб.м. І ця відповідальність лежить на мерах цих міст – Борисі Філатові і Андрії Білоусові.
Слід зазначити, що "АрселорМіттал Кривий Ріг", Південний і Північний ГЗК входять у десятку найприбутковіших підприємств України. Тож на їхніх власниках – Лакшмі Мітталі, Ринаті Ахметові і Вадимі Новинському – мала б лежати величезна соціальна відповідальність за здоров'я мешканців Дніпропетровської області. Втім, витрати на зменшення викидів, вочевидь, блякнуть перед перспективами "довгих грошей". Натомість мільярди гривень мешанці області витрачають на лікування захворювань, причини яких криються в "екології".
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро