ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

5 завдань Саакашвілі: від війни з Коломойським до перемоги над Путіним

Саакашвілі на відміну від більшості українських політиків розглядає будь-яку посаду не як приз, а як чергову сходинку
Depo.
2 червня 2015 09:14
ФОТО: depo.ua
5 завдань Саакашвілі: від війни з Коломойським до перемоги над Путіним
5 завдань Саакашвілі: від війни з Коломойським до перемоги над Путіним

Завдання №1: Війна з Коломойським та іншими

А точніше з його креатурою в кріслі мера Одеси Геннадієм Трухановим. Нагадаємо, що екс-регіонал Труханов став мером при підтримці партнера Коломойського і тепер вже екс-губернатора Палиці. Саакашвілі чудово розуміє, що обласний центр ключова точка всієї Одещини, а тому у світлі близьких місцевих виборів, буде з усіх сил старатися підірвати вплив старих еліт в Одесі. Мова йтиме не лише про Труханова, а й Ківалова, Клімова та інших. Цілком імовірно, що і Гурвіца не мине чаша сія. Адже, для Саакашвілі Одещина полігон для нарощування власного політичного капіталу і створення власної команди. При цьому Саакашвілі навряд чи сам братиме участь у місцевих виборах, щоб не зв'язуватися з жодною політичною силою і залишитися рівновіддаленим від усіх демократичних партій. Його завданням як політика є наростити власний політичний капітал настільки, щоб самому диктувати волю будь-якій існуючій партії, або створити власну партію.

5 завдань Саакашвілі: від війни з Коломойським до перемоги над Путіним - фото 1

Завдання №2:Боротьба з корупцією та контрабандою

Можна не сумніватися, що політичні бали Саакашвілі зароблятиме на тому, що безсоромно виноситеме на всеукраїгнський рівень сміття з корупційної та контрбандної хати, якою є Одещина. Реальних важелів для подолання цих речей у Саакашвілі не буде, але досить і його публічного слова. В АП будуть поставлені перед неприємним вибором - або у відповідь на заяви Саакашвілі реально ломати всі схеми, або просто віддавати власний рейтинг в його політичну скарбничку. Зрештою, якщо серед одеських силовиків почнуться чистки на вимогу Саакашвілі це також додасть йому балів.

5 завдань Саакашвілі: від війни з Коломойським до перемоги над Путіним - фото 2

Завдання №3: Маленьке економічне диво Одещини

Якщо Саакашвілі вдасться вирішити низку, хай малих, але значущих для місцевих мешканців Одещини, проблем з водою, газом, дорогами, дитячими садкими та школами, а також допомогти бізнесу здихатися у своїх витратах корупційної складової, йому вже можна буде ставити пам'ятник. А, власне, це і є головне завдання Саакашвілі - підтримати своє реноме чесного реформатора.

5 завдань Саакашвілі: від війни з Коломойським до перемоги над Путіним - фото 3

Завдання №4: Придністров'я

Навряд чи екс-президент Грузії на посаді губернатора Одещини залишиться осторонь зовнішньої політики і війни. Адже Одещина після Донбасу виглядає найбільш ймовірною точкою удару Росії, адже, там поруч Придністровський анклав. Власне, завданням Саакашвілі буде координація чисток Одещини від сепаратистських елементів і головне організація цілковитої блокади з української сторони російського військового угруповання в Придністров'ї.

Завдання №5: Після Одеси

Отже, для Саакашвілі, який полюбляє ризик, Одещина ідеальний майданчик для наступного стрибка. Саме тут він може здобути прихильність багатьох українців, показавши себе як борець з корупцією, як реформатор, як політик і навіть як цивільно-військовий адміністратор і дипломат. Можна не сумніватися, що в усіх починаннях Саакашвілі активно сприятиме Державний департамент США, прихильність якого до грузинського реформатора добре всім відома.

А далі для Саакашвілі відкриваються широкі політичніможливості включно з балотуванням в президенти. І цікаво, що навіть цю посаду Саакашвілі на відміну від всіх наших гарантів від Кравчука до Порошенка (усі вони вважали і вважають, що президентство - це свого роду "чемпіонство", яке тепер просто треба утримувати стільки, скільки дозволяє Конституція, а потім титул по можливості треба передати лояльній людині) розглядатиме лише як чергову сходинку. Далі Саакашвілі займатиметься улюбленою справою всього свого життя - війною з Путіним до перемоги. І, це до речі, не межа для Саакашвілі - адже перебудова пострадянського простору і Росії після Путіна вимагатиме своїх героїв.

Читайте такожОдеса, Саакашвілі та його хрестовий похід проти Путіна