"Залізний трон" Філатова і "страчений" глобус: Які арт-об'єкти Дніпропетровщини здивували у 2019 році

Кожне місто хоче мати свій неповторний образ як для втіхи місцевих мешканців, так і для розваги туристів

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
"Залізний трон" Філатова і "страчений" г…

У 2019 році на Дніпропетровщині відбувся справжній прорив у встановленні різного плану арт-об’єктів. Міста ніби змагалися, хто створить найбільше селфі-зон, а в окремих випадках в цьому процесі активну участь брали навіть міські голови. Більшість таких об’єктів прийшлися до смаку місцевим жителям і стали "заманухою" для туристів. Деякі арт-об’єкти, навпаки, викликали обурення в городян і навіть були демонтовані. Але в цілому міста області набули неповторного колориту.

Символ парі без переможця

Головним арт-символом року для Дніпра стало залізне крісло з арматури, які встановили на в'їзді на Новий міст Дніпра. Об'єкт не стільки є якоюсь художньою цінністю, проте нагадує дніпрянам про перепитії ремонту Нового мосту і парі Володимира Зеленського і Бориса Філатова. Парі, переможець якого так не оголошений.

Скульптор Олег Україна на завдання невідомого мецената створив крісло з арматури. За його словами, міський голова Дніпра не знав про ініціативу створення скульптури. На монтаж "залізного трону" був витрачений тиждень. Згодом це місце стало улюбленим для тих, хто захоплюється селфі.

Народжений буревієм

Іноді стихіні явища призводять до того, що наштовхують на цікаву ідею. У Дніпрі у парку Шевченка після буревію впало дерево, яке прибрали, а на місці залишився великий пень. Так і виникла ідея, не порушуючи парковий ландшафт, зробити пам’ятну табличку. На ній цитата з Кобзаря: "Здається – кращого немає нічого в бога, як Дніпро, та наша славная країна…". 

Індустріальне серце Дніпра

У травні 2019 року у Дніпрі з'явився новий арт-об'єкт. Його назвали "Індустріальним серцем", автор виконав його з металу у стилі "стімпанк".  Воно з'явилося у Індустріальному районі, поряд із палацем культури "Металург" на території дитячого майданчику. Ковалі виготовляли його півтора місяці. Серце було встановлено на честь 50-річчя Індустріального району.

Залізна леді Кам'янського

Коли у Кам'янському вирішили зробити реконструкції центрального скверу по проспекту Свободи, то запланували кілька цікавих арт-об'єктів. Одним з них стала "залізна леді". Крмі того, там було встановлене і "райське дерево", з'явилися ковані лавки, і ец місце прийшлося до вподоби місцевим жителям.

Божествені крила Нікополя

У Нікополі у жовтні 2019 року встановили новий арт-об'єкт – "Крила Ніки".  Він прикрашає сквер Визволення в старій частині міста. Тепер кожен бажаючий зможе приміряти на себе роль богині Ніки, в честь якої назване місто, і зробити гарне фото.  Проект "Крила Ніки" став одним з переможців "Бюджету участі – 2019". Автор проекту – Ірина Колосова.

Французькі нотки Марганця

Ейфелева вежа, розміром понад 6 м (що у 50 разів менше за оригінал), виконана працівниками Центру комунального майна та комунальних послуг міської ради. Вежу комунальники створили за власний кошт. Вартість об’єкту склала близько 16 тис. грн. Увечері на вежі запалюються вогні.

Зелений зоопарк Покрова

Міська влада Покрова вирішила створити в улюбленому місці відпочинку городян справжній зелений зоопарк. Фігура зеленої ведмедиці з'явилася у місцевому парку ще у липні, згодом до неї додали вовка та оленя. Проте на цьому не зупинилися. Згодом поруч з ведмедицею розташувалися двоє ведмежат, що потішило жителів Покрова.

Горбатий улюбленець павлоградців

Не всі арт-об'єкти мають глибокий задум, деякі призначити просто для того, аби розважити публіку. Так, у листопаді у Павлграді з'явився своєрідний пам'ятник "Запорожцію". Корпус авто – справжній, всі монтажні, малярні та художні роботи самостійно виконали працівники Павлоградської автобази. Це стареньке авто - своєрідний символ підприємства. Працівники довго думали, куди б його поставити. І вирішили подарувати місту такий арт-об'єкт, щоб кожний перехожий зміг сфотографуватися біля нього.

Сміттєвий апокаліпсис Кривого Рогу

Не всі інсталяції, які з'являлися на Дніпропетровщині, мали постійну основу. Деякі з них були покликані звернути увагу на проблеми міст. Зокрема, у Кривому Розі місцевий мешканець Михайло Маркін створив сміттєвих людей. Чоловік розповів, що фігури зображують суспільство споживання. Все, що люди купують – перетворюється на сміття.

Веселий шахтарик у гігантських чоботях

У 2019 році створювали і справді дивні арт-об'єкти, які викликали подив у місцевих мешканців. Один з них з'явився у Марганці. Це – "Шахтарик". Чому він у такому вигляді і що символізує – не відомо, як не вказала місцева влада автора. Встановлений він на площі Гірницької Слави.

Металеві жінки Дніпра

У Дніпрі поряд із управлінням поліції, перед входом до музею українського живопису на Троїцькій площі, встановили три металевих арт-об'єкти, які сиволізують жінок. Хоча з першого погляду важко це розгледіти. Три скульптури жінок-грацій виготовлені з металевих труб.

Глобус, якому не пощастило

У Нікополі з Європейської площі зник глобус, який мав стати символом міста, проте місцеві мешканці так його і не прийняли.  Заступник міського голови Нікополя Сергій Тихенко анонсував, що глобус з Європейської площі переміститься на стадіон ім. Куценка. Так і сталося. На його місці встановили світлодіодну куля на час новорічних свят. А сам глобус перетвориться на футбольний м'яч.

Мешканці Нікополя неодноразово зверталися до місцевої влади з проханням прибрати глобус, оскільки він, з естетичної точки зору, паплюжить площу.

Синя рука перед дніпровською оперою

У центрі Дніпра біля Театру опери та балету відкрили скульптуру Middle Way румунського скульптора Богдана Раци. Це гігантська рука, яка символізує дружбу і спілкування, надію і людяність. Головна особливість "руки" в тому, що обидві її сторони тильні, без долоні. Об’єкт встановлено з нагоди відкриття у Дніпрі почесного консульства Румунії. Проте великого захвату від неї мешканці Дніпра не висловили.

Фото: Информатор,  "Наш репортер",  Nikopol News,  прес-служба Марганецької міської ради, gorod.dp.ua.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme