У Дніпропетровську ініціювали створення організації жінок-ветеранок бойових дій

Обговоренння їхніх юридичних, суспільних, психологічних проблем відбулося під час презентації дослідження "Невидимий батальйон: жінки на війні"

У Дніпропетровську ініціювали створення…

Про це Depo.Дніпро стало відомо на презентації дослідження у Дніпропетровську 30 січня. 

Проблеми жінок в армії полягають у недосконалості законодавства, за яким вони не можуть обіймати низку військових посад, а тому служать неофіційно і не мають соціального захисту від держави, наголосила авторка проекту, керівниця волонтерської організації "Центр підтримки аеророзвідки" Марія Берлінська.

"У нас є медик, яка оформлена начальником польової лазні - самої лазні немає, але є начальник. Є гранатометчиця, яка за документами - бухгалтер. Є командир взводу розвідки, яка насправді командир взводу розвідки. Але вона за цю посаду боролася два місяці за допомогою чоловіків, які підтримували конкретно її у бажанні мати офіційну посаду", - повідомила одна із дослідниць Ганна Гриценко. 

За її словами, із 42 опитаних в ході дослідження жінок офіційно оформлені лише 17. Відповідно законодавство має змінюватися і допускати до служби людей за їх професійними якостями незалежно від статі, наголошують дослідниці. 

Між дослідницями і присутніми на презентації волонтерами та бійцями зав'язалася дискусія. В ході неї повідомили, що у Дніпропетровську розпочався процес реєстрації громадської організацїі, що захищатиме права жінок, що служать в зоні бойових дій. 

Як відомо, участь в АТО за даними Міноборони беруть близько тисячі жінок. Дослідження юридичного, психологічно аспектів їхньої служби, а також проявленості проблем жінок в армії через ЗМІ провели за підтримки "Українського жіночого фонду". В рамках проекту створений календар із жінками-біцями

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme