Історик відшукав "граблі", на які через століття наступають українські політики

Кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко проаналізував паралелі між добровольчими рухами часів УНР та сучасної України

Історик відшукав "граблі", на які через…

Про це Depo.Дніпро повідомляє за підсумками прес-конференції.

Митрофаненко випустив наукову роботу "Українська отаманщина", що присвячена аналізу повстанських добровольчих рухів часів Директорії (1918-1919 роки). Історик зазначив, що тоді поняття "отаманщина" вживалося виключно у негативному сенсі і характеризують лідерів повстанських та добровольчих батальйонів, які протиставляли себе державі, субординації та підпорядкованості.

Науковець побачив паралелі між тодішніми та сучасними добровольчими формуваннями та лідерами революції: "Сашко Білий, коли казав, що "повішає Авакова, як собаку" і хапав прокурорів за краватки, то він дуже нагадував отамана Біденка – людина реквізувала весь цукор на Волині, відверто казав, що не підпорядковується вищій владі, бо він ідейний повстанець, а над повстанцями не має бути влади".

Дмитра Яроша історик порівняв із Яковом Орлом-Гальчинським, "який сильно критикував владу, але ніколи не наважувався підняти проти неї збройне повстання".

Сьогодення і події сторічної давнини, на думку історика, мають багато спільного: "Політичні конфлікти, коли в умовах невміння знайти спільне бачення майбутнього розвитку держави, коли особисті амбіції прем'єр-міністра, президента, певного міністра і окремого голови ОДА не сприяють популярності влади".

На думку дослідника, відмінність сучасності та минулого, коли українці не змогли вберегти державність, в тому, що українці зміцнилися як як нація, а армія, добровольці і командування мають міцнішу взаємодію та відповідно оборонну здатність.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme